stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

5 stereotypów na temat artystów

stereotypy-artysci

Jak wiadomo, prawie każda kariera wiąże się z zestawem stereotypów i bycie artystą wcale nie jest tutaj wyjątkiem od reguły. Oto 5 najczęstszych stereotypów, z którymi zetknął się każdy artysta.

Artyści bujają w obłokach

Sztuka zapewnia artystom przestrzeń, w której mogą kreować przyszłość lub przeszłość, nie obawiając się żadnego ryzyka. A kiedy umysł artysty zaczyna wchodzić w świat wyobraźni, zaczyna rozkwitać nieokiełznaną kreatywnością.

Artyści nie żyją w świecie marzeń i nie bujają w obłokach, tylko tworzą swój własny świat. Warto się więc zastanowić, czy nie chcielibyśmy choć raz uciec od tej ponurej rzeczywistości i zagłębić się w krainę, która jest definicją naszej własnej utopii.

Zdaniem wielu artystów sztuka czyni ich świadomym. Dlatego cały ten tzw. świat snów tak naprawdę nie istnieje.

Artysta = perfekcjonista

Jest to jeden z najbardziej powszechnych stereotypów i jednocześnie jeden z tych najbardziej nieprawdziwych.

Artystów tez charakteryzuje wrażliwość, tak jak wszystkie inne osoby. Musimy tutaj wziąć pod uwagę, że już samo wyjście z ukrycia i otwarte przedstawianie swojej sztuki wymaga wiele odwagi.

Warto wiedzieć, że dzieło sztuki jest odbiciem w umyśle artysty. Otwarte publikowanie swoich prac i promowanie samego artysty pozwala na formułowanie osądów i krytyki. Ostatecznie wszyscy jesteśmy ludźmi z takimi, czy innymi kompleksami, niezależnie od tego, czy uważamy się za artystę, czy nie.

Jeżeli interesują Cię wystawy artystyczne, szczegóły na temat niejednej z nich znajdziesz na https://srodainfo.pl.

Głodujący artysta

Ludzie często zadają pytania: „Jesteś artystą, prawda? Czy w takim wypadku dobrze zarabiasz i potrafisz się z tego utrzymać?”

Głodujący artysta to bardzo popularny stereotyp, choć nawet sami artyści nie mają pojęcia, dlaczego tak bardzo zakorzenił się w naszej cywilizacji.

Oczywiście, że w grę wchodzą tutaj pewne zmagania. Jednakże, czy czasem nie jest tak na początku w prawie każdej dziedzinie, jaką decydujemy się rozwijać? Poza tym, należy też wziąć pod uwagę, że nie każdy marzy o olbrzymiej posiadłości, prywatnym odrzutowcu i turystycznym bilecie na lot w kosmos.

Priorytety zależą od indywidualnej jednostki i dlatego różnią się dla różnych osób. Wiadomo, że jako artysta, potrzebujemy trochę więcej, a czasem znacznie więcej czasu niż osoby w innych zawodach, aby mieć stabilny dochód. Tylko że to jest już wybór samego artysty.

Artysta ma przygnębiającą przeszłość

Cóż, za takie farmazony można winić tylko przemysł filmowy. Jeśli czyta to jakiś filmowiec, to być może przeczytanie tego artykułu zainspiruje go do nakręcenia filmu o artyście ze szczęśliwą przeszłością. Byłoby to coś nowego w krainie ruchomych obrazów.

Kiedy artysta pozwala swojej kreatywności na eksplorację, zaczyna przenosić go w miejsca, gdzie normalnie by nie dotarł. A kiedy odsuwa się od standardów i zaczyna patrzeć na wszystko pod innym kątem, wówczas jego kreatywność zaczyna być kwestionowana. Co więcej, niektórzy posuwają się nawet bardzo daleko naprzód, twierdząc, że depresja ma tendencję do uwalniania kreatywności, a także do niszczenia jej po pewnym czasie.

Artysta charakterystycznie się ubiera

Niejednokrotnie ludzie dziwią się, że artysta często ubiera się tak jak wszyscy. No cóż, nikt nie powiedział, że w byciu artystą odpowiedni ubiór to święty obowiązek.

Wiele osób oczekuje, że artysta będzie wyglądał jak szaleniec – ze swoim niedopasowanym ubraniem i całym mnóstwem tatuaży lub piercingu, jakie pokrywają jego ciało. Co więcej, jeśli takie osoby zobaczą artystę, którego ubiór niczym się nie wyróżnia, od razu zaczynają wątpić w jego kreatywność.

Ludzie często zapominają, że mimo wszystko artysta to przede wszystkim istota ludzka. A bycie artystą jest dopiero na drugim miejscu. Dlatego musimy pamiętać, że jako społeczeństwo często tworzymy różne stereotypy, które sprawiają, że tak naprawdę nieświadomie tworzymy granice dla osób, którym te stereotypy przyporządkowujemy.